(1)A jármû figyelmeztetõ jelzést adó berendezését mûködtetni a következõ esetekben kell :
a) ha a jármû
aa) az út vagy közmû építését, tisztítását, fenntartását (javítását),
ab) a települési (kommunális) hulladék, ide értve a szelektíven gyûjtött hulladék összegyûjtését
végzi,
b) az aa) pontban meghatározott tevékenységekkel érintett útszakaszon anyagszállítást végzõ jármûvön,
c) a jármûvek hatósági elszállításához, illetve a kerékbilincs alkalmazásához rendszeresen használt jármûvön e tevékenységek végzése közben,"
(2) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott tevékenységet végzõ jármû vezetõje, ha ez a munka végzése érdekében elkerülhetetlen, a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti és a forgalmat lényegesen nem akadályozza,
a) a 25. § (2) bekezdésében foglalt rendelkezést figyelmen kívül hagyhatja;
b) 22 és 6 óra között - a megfelelõ biztonsági intézkedések (pl. jelzõõr állítása) megtétele mellett és legfeljebb 10 km/óra sebességgel - egyirányú forgalmú úton és osztottpályás út bal oldali úttestjén a menetiránnyal szemben is közlekedhet;
c) legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is közlekedhet;
d) olyan helyen is megállhat, ahol az egyébként tilos;
e) behajthat olyan útra, vagy övezetbe ahová egyébként behajtania tilos.
(3) Az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott jármû esetében a (2) bekezdés a), d) és e) pontját megfelelõen alkalmazni kell, ha ez a tevékenység végzése érdekében elkerülhetetlen, a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti és a forgalmat lényegesen nem akadályozza.
(4) Ha az (1) bekezdés szerinti jármû nem az (1) bekezdésben meghatározott tevékenységet végez, a jármû figyelmeztetõ jelzést adó berendezését mûködtetni nem szabad.
(5) A figyelmeztetõ jelzést használó jármûnek a többi jármûvel szemben - az általános szabályoktól eltérõ - elsõbbsége nincs.
A lap tetejére